ONLINE EKUMENICKÁ SLAVNOST

On-line Ekumenická slavnost podpoří děti na Ukrajině

Také letos pořádá Diakonie předvánoční sbírku na pomoc opuštěným dětem a dětem v tíživé sociální situaci na Ukrajině. Na jejich podporu se 25. listopadu v 17 hodin uskuteční Ekumenická slavnost.

Ekumenickou slavnost povedou Martina Viktorie Kopecká z Církve československé husitské, Jana Křížová z Evangelické církve metodistické, Petr Vacík z Římskokatolické církve a Zdeněk Šorm z Českobratrské církve evangelické.

O hudební doprovod slavnosti se postará Beata Hlavenková.

Videopřenos začne ve středu 25. listopadu od 17.00 hodin. Připojit se lze prostřednictvím vysílání na Facebooku.

Podle odhadů Dětského fondu OSN žije na Ukrajině až 100 tisíc dětí bez domova. Systém státních sirotčinců není schopen tento problém účinně uchopit. Do řešení problému se tak musí zapojit řada místních i mezinárodních nevládních organizací. Mezi nejdůležitější z nich patří Otcův dům, se kterým již pátým rokem spolupracujeme a kam také poputuje výtěžek z letošní sbírky.

Přispět můžete prostřednictvím formuláře na webu www.sbirkaotcuvdum.cz.

Zdroj: Diakonie ČCE