Noc kostelů 2016

Milé sestry a milí bratři, milí přátelé, příznivci, náhodní návštěvníci našich stránek (nebo našeho kostela) – zveme Vás  v pátek 10. června do našeho kostela v Krouně. Připojujeme se k mezinárodní akci Noc kostelů. Na plakátku si můžete prohlédnout program, který jsme pro Vás připravili. Ale protože se tam všechno nevejde, připojujeme ještě pár informací. Po bohoslužebném úvodu následuje společná prohlídka kostela a věže.  V interiéru kostela bude probíhat videoprezentace s fotografiemi z dávnější i méně dávné historie našeho sboru, církve a diakonie. A když se odvážíte vyšlapat až do věže kostela, bude moci poprvé od instalace 2. zvonu v roce 2010 snadno „vylézt“ až ke zvonům (už to tedy nebude jenom po pětimetrovém hliníkovém žebříku). Ve věži bude také drobné prezentace historie zvonů a možná i jedno překvapení. Pokud jde o vědomosatní soutěž, nemusíte se bát, že propadnete, nikdo Vám ji nebude známkovat, ale sami si můžete ověřit, co víte. A když ji absolvujete, dostanete malou odměnu. Dalším bodem programu je vystoupení našeho pěveckého sboru – budeme zpívat písně, které jste již mohli slyšet při slavnostních bohoslužbách na Vánoce, Velikonoce či Díkůvzdání. Poté následuje varhaní koncert. Naše dvě varhanice, Andrea Boháčová a Jaroslava Pražanová v sobotu 4. června úspěšnou zkouškou ukončily tříleté studium církevní hudby – budeme mít příležitost poslechnout si, co se naučily. Program pak zakončímě krátce před desátou společným zpíváním s kytarou. Kromě těchto pevných programových bodů bude pro děti připraven dětský koutek a ještě některé další „nespecifikované“ aktivity. Samozřejmě se můžete zúčastnit celého programu nebo jenom části, můžete si také kostel jenom volně projít či jenom posedět a chvíli se ztišit. Rádi Vás v kostele uvidíme.

Noc kostelu A4